прогноз зростання світової фотоелектричної промисловості

Аналітична компанія Wood Mackenzie прогнозує, що в 2024 році сонячна індустрія перетвориться з швидкозростаючою в зрілу, що повільно росте, галузь.

Згідно з прогнозами, які містяться в новому звіті, середньорічне зростання протягом наступних восьми років залишиться незмінним, що суперечить тенденції швидкого зростання протягом останнього десятиліття. Очікується, що в період з 2024 по 2032 рік глобальна потужність сонячних установок досягне в середньому близько 350 ГВт щороку, досягнувши піку в 371 ГВт встановленої сонячної енергії у 2025 та 2030 роках.

"Починаючи з 2024 року галузь офіційно проходить переломний період розвитку, що характеризується уповільненням темпів зростання. Світовий ринок сонячної енергетики все ще набагато більше, ніж кілька років тому, але уповільнення зростання галузі в міру її становлення цілком природне", - йдеться у звіті. "У цю нову епоху розвитку сонячної енергетики компаніям доведеться бути більш старанними та зосередженими, ніж будь-коли. Конкуренція між постачальниками посилиться, а підвищення ефективності матиме вирішальне значення для збереження прибутковості".

На думку Wood Mackenzie кілька основних ринків визначають нову модель зростання. Очікується, що у 2024 році ринок сонячної енергетики Китаю дещо скоротиться. Хоча він залишиться найбільшим світовим ринком, прогнозується його скорочення, оскільки інвестування інфраструктури енергосистем не встигає за зростанням проектів, зміною схем отримання доходів від сонячної енергії для комунальних підприємств, зниженням цін та уповільненням розподіленого сонячного зростання.

У Європі, де щорічне зростання установок склало 38% у 2022 році та 26% у 2023 році, очікується середньорічне зростання на 4% протягом наступних п'яти років. У звіті йдеться про різке зростання роздрібних ставок у міру виходу з енергетичної кризи, уповільнення зростання розподіленої сонячної енергетики та обмеження пропускної спроможності мережної інфраструктури.

Очікується, що середнє зростання в США, яке в період з 2019 по 2023 рік досягло 27%, знизиться з 2024 по 2028 рік до 6%. Однак Wood Mackenzie вважає, що у 2024 році повною мірою виявиться дія Закону про зниження інфляції. За прогнозами компанії, це призведе до збільшення кількості законтрактованих проектів з будівництва сонячних електростанцій, що позитивно позначиться на сегменті розподіленої сонячної енергетики, а сектор виробництва модулів у США зросте майже у 2024 році втричі, при цьому до кінця року очікується введення в експлуатацію 40 ГВт потужностей.

Аналітична компанія також прогнозує, що у 2024 році виробництво сонячних батарей зіткнеться з "розплатою".

Розширення ринку відбувається переважно за рахунок Китаю, чиї потужності з виробництва модулів вже майже втричі перевищують світовий попит. У зв'язку з надлишком пропозиції Китай встановив рекордно низькі ціни на модулі, і Wood Mackenzie стверджує, що дешевші китайські модулі ставлять під сумнів плани багатьох країн щодо створення вертикально інтегрованих внутрішніх ланцюжків постачання сонячної енергії. За прогнозами компанії, багато запланованих об'єктів не буде реалізовано, а існуючим підприємствам буде важко зберегти бізнес, оскільки рівень завантаження знизиться.

"Виробництво сонячних батарей - надзвичайно складний бізнес. І цей сектор ніколи не був таким великим. В умовах уповільнення зростання світового попиту виробникам доведеться пропонувати інноваційні рішення, щоб зберегти свою життєздатність", - йдеться у звіті.