Проект GREGY

Copelouzos Group та Infinity Power, спільне підприємство Masdar та єгипетської компанії Infinity, підписали договір про постачання зеленої енергії до Греції.

Меморандум про взаєморозуміння (MoU) надає можливість спільної розробки проектів у галузі відновлюваної енергії для створення міжмережевого з'єднання між Грецією та Єгиптом.
Проект GREGY (Green Energy Interconnector) з'єднає ці дві країни за допомогою підводного кабелю потужністю 3 ГВт із можливістю передачі 100% екологічно чистої енергії з Єгипту до Греції та через Грецію до Європи.

Для максимального використання GREGY необхідно додатково збудувати проекти відновлюваних джерел енергії потужністю близько 9,5 ГВт для Європи з метою зниження залежності континенту від енергії, що одержується з викопного палива.

Меморандум про взаєморозуміння передбачає створення координаційного комітету для проведення обговорень, обміну інформацією та переговорів. У рамках співпраці сторони будуть використовувати свої знання, досвід, технічні, комерційні та фінансові розробки для реалізації та успішного функціонування проектів у галузі відновлюваних джерел енергії.

Меморандум про взаєморозуміння слідує за угодою, підписаною минулого року між ОАЕ та Грецією про створення інвестиційної структури на 4 млрд. євро між ADQ та Грецьким банком розвитку (HDB), національним банком розвитку Греції та Грецьким банком розвитку інвестицій (HDBI).