дерев'яні лопаті вітряної турбіни монтаж

Вперше у галузі німецький виробник дерев'яних лопатей для вітряних турбін Voodin Blade Technology оголосив про встановлення прототипу 19,3-метрової дерев'яної лопаті для вітряної турбіни.

У лопатях, встановлених на існуючій вітряній турбіні в Бреуні (Німеччина), використовується клеєний брус (LVL) - більш екологічний варіант, ніж композитні матеріали, що використовуються в даний час.

Крім помітно кращої переробки списаних лопатей, Вудін стверджує, що деревина, особливо LVL, є довговічнішим матеріалом, здатним працювати навіть у найсуворіших умовах берегового виробництва вітрової енергії.

"За останні два роки ми провели сотні лабораторних випробувань, щоб довести матеріал лопатей до досконалості. Згідно з результатами всіх випробувань, наші лопаті навіть довговічніші, ніж існуючі лопаті зі скловолокна, оскільки вони демонструють меншу втому і чудово переносять всі види наземних погодних умов", – пояснює Хорхе Кастільо, співзасновник компанії Voodin Blade Technology.

Очікуваний термін служби лопатей вітряних турбін становить близько 25 років. Хоча до 90% вітряних турбін підлягають вторинній переробці, лопаті нині не переробляються.

Сьогодні лопаті вітряних турбін виготовляються зі скловолокна та вуглецевого волокна, скріплених епоксидною смолою – матеріалу, який складно та дорого зруйнувати. Крім того, ці матеріали не можуть бути використані повторно, що означає велику кількість відходів під час виведення лопаті з експлуатації.

Використання клеєного бруса (LVL) як матеріал екологічніше, ніж існуючі матеріали, і дозволяє значно краще переробляти виведені з експлуатації леза, забезпечує високий рівень автоматизації, який неможливий при використанні існуючих матеріалів, і більшу гнучкість.

Voodin стверджує, що використання LVL знижує викиди при виробництві лопат на 78%, зменшує вартість на 20% і забезпечує 100% біорозкладність продукту.

"Наприкінці свого життєвого циклу більшість лопатей закопують у землю або спалюють. Це означає, що за таких темпів до 2050 року ми отримаємо 50 мільйонів тонн відходів матеріалу лопатей. За допомогою нашого рішення ми хочемо допомогти "зеленій" енергетиці стати якомога екологічнішою" , - каже Том Сікман, генеральний директор Voodin Blade Technology.

Voodin використовує фрезерні верстати з ЧПУ, які дозволяють створювати складні 3D-форми. Ці верстати підвищують рівень автоматизації та можуть використовуватись для виготовлення будь-якого типу лопатей без використання прес-форм.

Компанія будує нові прототипи, у тому числі 60-метрові та 80-метрові лопаті.