морська підстанція

Німеччина: 50Hertz обрала голландсько-бельгійське спільне підприємство (СП) у складі HSM Offshore Energy, Smulders та Iv-Offshore & Energy для будівництва морської високовольтної підстанції Ostwind 3 у Балтійському морі.

Спільне підприємство відповідатиме за проектування, закупівлю, будівництво, монтаж та введення в експлуатацію (EPCIC) фундаменту оболонки та верхньої частини підстанції.

Проектні роботи вже розпочалися, а складання та будівництво підстанції та оболонки здійснюватимуться на будівельних верфях у Бельгії та Нідерландах пізніше у 2023 році.

Ostwind 3 – це проект підключення до мережі морської вітряної електростанції Windanker потужністю 300 МВт у Балтійському морі, розроблений компанією Iberdrola.

Морська підстанція для цього вітропарку – це перший випадок, коли морська підстанція плануватиметься, будуватиметься та експлуатуватиметься компанією 50Hertz на додаток до кабельних систем, які з'єднають вітропарк із мережею передачі.

Підстанція буде розташована на північний схід від острова Рюген, приблизно за 100 км від узбережжя німецького міста Любмін, звідки електроенергія, що виробляється офшорною вітряною електростанцією, передаватиметься до німецької мережі.

Вітропарк, для якого Iberdrola реалізувала своє право на попередню забудову ділянки O-1.3 у листопаді минулого року, буде збудовано в районі Вестліх Адлергрунд, на північ від діючих вітропарків Wikinger та Arkona, які підключені до діючої системи підключення до електромережі 50Hertz, Ostwind1.