Європейські ринки електроенергії графік
Європейські ринки електроенергії [€/МВт·год]

Аналіз AleaSoft Energy Forecasting показує, що за третій тиждень квітня ціни на електроенергію зросли на більшості основних європейських ринків.

Іспанська консалтингова компанія зафіксувала зростання цін на електроенергію на ринках Бельгії, Великобританії, Франції, Нідерландів, Німеччини, Італії та Скандинавії. Ринок Nord Pool, що охоплює скандинавські країни, продемонстрував найбільше зростання цін у відсотковому відношенні - 111%, за ним відбувся стрибок на 72% на бельгійському ринку.

Винятком стали ринки Португалії та Іспанії, де було зафіксовано зниження середніх тижневих цін на електроенергію на 29% та 33% відповідно.

Протягом третього тижня квітня середні тижневі ціни перевищували 50 євро (53,20 доларів США) за МВт-год на більшості аналізованих європейських ринків. Найвищі середні тижневі значення були зафіксовані на ринках Німеччини та Італії – 70,93 євро/МВтч та 91,59 євро/МВт відповідно.

Винятком стали ринки Португалії, Іспанії та Франції із середніми показниками 4,85 євро/МВтч, 5,09 євро/МВтч та 21,38 євро/МВтч відповідно. На португальському та іспанському ринках ціни залишаються найнижчими вже 11 тижнів поспіль.

Незважаючи на те, що ціни на електроенергію минулого тижня переважно зросли, на всіх ринках, крім італійського та скандинавського, зафіксовано негативні ціни. Найнижча годинна ціна була зареєстрована на бельгійському ринку – -35,00 євро/МВтч 21 квітня з 11:00 (CEST) до 12:00.

AleaSoft пояснює зростання середніх цін на електроенергію на більшості ринків збільшенням середньої ціни на газ та цін на викиди CO2, а також зростанням попиту на електроенергію. Підвищення попиту електроенергію збіглося зі зниженням середньої температури більшості аналізованих ринків.

AleaSoft прогнозує, що ціни на електроенергію можуть продовжити зростати весь четвертий тиждень квітня через підвищення попиту на електроенергію та зниження виробництва енергії вітру.

Протягом третього тижня квітня AleaSoft зафіксувала зростання виробництва сонячної енергії на іспанському та французькому ринках третій тиждень поспіль на 10% та 1,5% відповідно. Найвищий показник за квітень на іспанському ринку було зафіксовано 19 квітня і становило 154 ГВт-год.

Зниження виробництва сонячної енергії на 25%; 9,2% та 0,3% було зафіксовано на ринках Німеччини, Італії та Португалії. На четвертий тиждень квітня, на думку AleaSoft, виробництво сонячної енергії може знову зрости в Німеччині, але впасти в Італії та Іспанії.