проект зберігання енергії

Нідерландська компанія Giga Storage отримала дозвіл на будівництво BESS-проекту потужністю 600 МВт/2 400 МВт-год в Бельгії під назвою GIGA Green Turtle. Цей етап є ключовим для залучення фінансування до будівництва найбільшого у Європі сховища енергії.

Проект буде розташований у Ділсен-Стоккемі на сході Бельгії і розташований поряд з новою високовольтною підстанцією на 380 кВ, яку керує оператор системи передачі Elia. Майданчик знаходиться на високовольтній лінії від Ван Ейка до Грама.
Акумуляторний парк буде збудовано на промисловому майданчику, де раніше розташовувався цинковий завод. Раніше на цьому місці інша енергетична компанія вже планувала збудувати акумуляторний парк, але потім Giga Storage придбала цю землю у власників цинкового заводу.

Проект включає 20 акумуляторів, кожен з інвертором, 185 трансформаторів середньої напруги, п'ять високовольтних трансформаторів загальною потужністю 1 500 МВА, а також 25 650 квадратних метрів зеленої зони навколо акумуляторного парку.

За словами розробника, GIGA Green Turtle акумулюватиме енергію, що споживається в середньому 330 000 сімей на рік, і повертатиме її в електромережу.

Очікується, що будівництво розпочнеться у 2025 році та завершиться до 2028 року. За словами розробника, система відіграватиме ключову роль в енергетичному переході Бельгії та Європи.

"Завдяки створенню накопичувачів енергії у стратегічно важливих місцях ціни на енергію стануть стабільнішими, і ми менше залежатимемо від імпорту (викопної) енергії", - заявив Рууд Найс, генеральний директор GIGA Storage, у січні, коли було оголошено про початок реалізації проекту. "Хоча цей проект стане найбільшою батареєю в Європі, найближчими роками знадобиться набагато більше потужностей для зберігання енергії".

Компанія Giga Storage заявила, що має намір реалізувати 5 ГВт проектів BESS у Європі до 2030 року. Такі проекти, як BESS потужністю 300 МВт/1 200 МВт-год у регіоні Делфзейл у Нідерландах, вже перебувають у стадії розробки, і компанія розраховує оголосити ще про кілька проектів у різних європейських країнах у найближчі роки.

У 2020 році голландський розробник вже поставив батарею потужністю 12 МВт/7,5 МВт-год в Нідерландах, а потім у 2022 році - ще одну систему ємністю 25 МВт/48 МВт⋅год. Згідно з інформацією на сайті компанії, у планах Giga Storage ще один проект - акумуляторний парк потужністю 300 МВт поруч із високовольтною станцією Van Eyck в Кінруа, всього за 15 кілометрів від GIGA Green Turtle.