урочисте відкриття будівництва німецької частини проекту NeuConnect

Почалося будівництво німецької частини проекту NeuConnect – першої лінії прямої передачі електроенергії між Німеччиною та Великобританією.

Для забезпечення передачі електроенергії будуть побудовані нові перетворювальні підстанції у Вільгельмсхафені на півночі Німеччини та на острові Грейн в Англії. Їх з'єднають 725 кілометрами наземних та підводних кабелів, що утворюють "невидиму енергетичну магістраль".

Підрядники NeuConnect, компанії Siemens Energy та Prysmian, вже приступили до будівництва перетворювальної станції та прокладання кабелів у Вільгельмсхафені.

Віце-канцлер Німеччини та федеральний міністр економіки та захисту клімату доктор Роберт Хабек заявив: "Енергетичний перехід буде успішнішим, якщо ми працюватимемо спільно. Перший німецько-британський інтерконектор допоможе збалансувати коливання генерації відновлюваних джерел енергії, підвищити гнучкість ринків електроенергії та підвищити гнучкість ринків електроенергії". , підтримувати стабільність систем в обох країнах на найвищому рівні.

NeuConnect - це приватний проект вартістю 2,8 мільярда євро (3 мільярди доларів США), що фінансується глобальними інвесторами Meridiam, Allianz Capital Partners (від імені компаній Allianz), Kansai Electric Power та TEPCO, який вперше з'єднає два найбільші енергетичні ринки Європи.

Нове з'єднання дозволить передавати до 1,4 ГВт електроенергії в обох напрямках, що дозволить забезпечити енергією до 1,5 мільйонів будинків протягом усього терміну реалізації проекту. Це допоможе підвищити енергетичну безпеку та стійкість Великобританії та Німеччини.

Державний міністр Великобританії з питань торговельної політики Грег Хендс додав: "Інтерконектори можуть відігравати життєво важливу роль у зміцненні нашої енергетичної безпеки.

"Проект NeuConnect вартістю 2,4 мільярда фунтів стерлінгів вперше з'єднає Великобританію та Німеччину - два найбільші енергетичні ринки Європи - і забезпечить електроенергією мільйони будинків і сімей по всій Північній Європі. Подібні інвестиції, що забезпечують створення нової критично важливої ​​інфраструктури, демонструють, що наші тісні відносини з Німеччиною стають дедалі міцнішими".

Будівельні роботи на британському майданчику NeuConnect на острові Грейн розпочалися минулого року, а на початку цього місяця стартували фундаментні роботи на перетворювальній станції у Великій Британії.

Завдяки тому, що основні будівельні роботи також проводяться в Німеччині, NeuConnect планується ввести в експлуатацію в 2028 році.

Голова NeuConnect Джулія Прескот сказала: "У Німеччині та Великій Британії спільна мета - забезпечити більш екологічну та безпечну енергетичну систему майбутнього, тому NeuConnect внесе в неї важливий внесок, об'єднавши наші амбіції щодо досягнення нульових викидів, що зміцнить економічні зв'язки між нашими країнами".

"Відзначаючи новий етап початку масштабного будівництва, ми особливо вдячні урядам Німеччини та Великобританії за їх постійну підтримку, оскільки цей життєво важливий енергетичний зв'язок починає набувати форми".