барабан із кабелем

Німецький системний оператор електромережі Amprion доручив компанії Sumitomo Electric реалізацію двох великих кабельних проектів.

Йдеться про два кабельні проекти HVDC - Korridor B V49 та частину проекту Rhein-Main-Link загальною вартістю понад 3 млрд. євро.

Korridor B V49 та частина проекту Rhein-Main-Link є великомасштабними проектами; а кабель HVDC, який поставлятиметься для цих проектів, вироблятиметься на заводі Sudkabel, в якому Sumitomo Electric придбає контрольний пакет акцій.

В даний час Amprion та Sumitomo Electric продовжують реалізацію проекту A-Nord HVDC, що з'єднує 300-кілометрову ділянку між Емденом та Остератом біля Дюссельдорфа.

Два додаткові проекти будуть реалізовані в рамках довгострокової стратегічної співпраці між двома компаніями. Korridor B V49 з'єднає приблизно 300 км. між Вільгельмсхафеном та Хаммом, а довжина частини проекту Rhein-Main Link становить приблизно 650 км.

Обидва проекти стануть частиною критично важливої інфраструктури електропередачі Німеччини, особливо для доставки електроенергії, що виробляється з відновлюваних джерел на Північному морі, до основних споживчих районів країни.

Очікується, що проекти буде завершено до 2033 року.

Кабель HVDC напругою 525 кВ для цих нових проектів буде вироблятися на заводі Südkabel у Мангеймі. Для повної локалізації виробництва та будівництва систем кабелів постійного струму у Німеччині Sumitomo Electric придбає 90% акцій Sudkabel, збільшивши його капітал на 30 мільйонів євро.

Sumitomo Electric також інвестує 90 мільйонів євро у збільшення виробничих потужностей Südkabel з виробництва кабелів.

Очікується, що придбання буде завершено до 1 жовтня цього року за умови отримання дозволів регулюючих органів.

Масакі Шираяма, керуючий директор Sumitomo Electric, сказав: «Ми раді, що Amprion обрала нашу компанію як партнера з постачання кабелів для двох великих проектів HVDC на додаток до проекту A-Nord, що знаходиться в стадії реалізації. Після придбання Sudkabel ми можемо повністю локалізувати наш бізнес у Німеччині, щоб підтримати Amprion та енергетичний перехід країни».

«Також новий завод із виробництва підводних кабелів, який будується в Шотландії, дозволить зміцнити та розширити наші можливості з виробництва високовольтних силових кабелів у Європі».

Хендрік Нойманн, технічний директор Amprion, сказав: «Договір та попередня угода про постачання з Sumitomo Electric мають вирішальне значення для того, щоб ми могли реалізувати проекти Korridor B49 та Rhein-Main-Link у строк і зробити свій внесок у досягнення кліматичних цілей країни. Ми раді, що знайшли партнера в особі Sumitomo Electric, який збільшує великі виробничі потужності в Німеччині.
Це дозволить створити додану вартість у Німеччині, а також є найраціональнішим рішенням для реалізації наших проектів завдяки коротким транспортним маршрутам».