Завершено прокладання рекордного силового кабелю між Великобританією та Данією

Електромережі Великобританії та Данії вперше з'єднані після завершення робіт з прокладання кабельного інтерконектора.

Остання ділянка сучасного кабелю високої напруги, що з'єднує місцевість Бікер Фен у Лінкольнширі (Великобританія) та Ютландію (Данія), була завершена в Північному морі судном-кабелеукладачем "Леонардо да Вінчі" компанії Prysmian.

Проект вартістю 1,7 млрд фунтів стерлінгів (2 млрд євро) є спільним підприємством компанії National Grid і датського системного оператора Energinet. Це буде найдовший у світі наземний та підводний сполучний кабель, довжиною 475 миль. Його будівництво планується завершити до кінця цього року. Сполучний кабель забезпечить обмін екологічно чистою електроенергією, достатньою для постачання 1,4 млн британських будинків.

Складний процес з'єднання проходив у водах Данії і зайняв кілька днів, включаючи підйом секцій кабелю з води та з'єднання кожного провідника/фази на кабелю.

Viking Link – це шостий міжсистемний з'єднувальний кабель компанії National Grid. Компанія вже має п'ять діючих кабелів, що з'єднують Великобританію з Францією (IFA та IFA2), Нідерландами (BritNed), Бельгією (Nemo Link) та Норвегією (North Sea Link).

Після введення в експлуатацію Viking Link забезпечить швидкий та гнучкий обмін енергією між двома країнами – від місця її виробництва до місця, де вона найбільш потрібна. Міжсполучники здатні швидко реагувати на зміни попиту та пропозиції, тому вони ідеально підходять для подачі нестабільної відновлюваної енергії.

Будівництво Viking Link почалося в 2019 році, і на даний момент на проектування та будівництво було витрачено понад три мільйони робочих годинників. Кабель HVDC, виготовлений та прокладений компаніями Prysmian та NKT, складається з міді, сталі, паперу та пластику та покладений на морське дно.

У період з 2020 по 2030 рік, за прогнозами National Grid, міжмережеві сполуки скоротили викиди вуглецю у Великій Британії на 100 млн. тонн. До 2030 року 90% енергії, що імпортується через міжсистемні з'єднання компанії, надходитиме від джерел енергії з нульовим рівнем викидів вуглецю.

Раніше цього року компанія National Grid оголосила про плани будівництва офшорного гібридного активу (OGA) потужністю 1,8 ГВт між Великобританією та Нідерландами під назвою LionLink. На стадії планування знаходиться і другий ОДА під назвою Nautilus, який матиме з'єднання з Бельгією і забезпечить електроенергією 1,4 млн. британських будинків.