Sunstall vertical agrovoltaic

Американська компанія Sunstall розгорнула у США вертикальну агровольтаїчну установку на основі свого стелажного рішення. Система із загальною потужністю 170 кВт складається з 18 рядів по 21 панелі.

Американський стартап пропонує свою агрівольтаїчну систему на основі запатентованого стелажного рішення для вертикальних фотоелектричних установок із 18 рядів по 21 панелі загальною вихідною потужністю 170 кВт. Система є частиною дослідницького проекту Ратгерського університету у Нью-Джерсі.

"Ратгерський університет обрав біфасіальні сонячні модулі ZnShine 450 Вт із показником біфасіальності 70%", - йдеться у повідомленні компанії. "Двосторонні панелі дозволяють вловлювати сонячне світло з обох боків. Оптимізатори потужності встановлені таким чином, щоб можна було відстежувати потужність пар панелей, забезпечуючи оптимальне та ефективне вироблення енергії".

В експериментальному проекті використовуються дві різні відстані між рядами, а висота монтажу панелей використовувалася в експериментальному дизайні.

"Дослідники посадять кормову культуру у квітні, тому випас великої рогатої худоби почнеться у вересні", - повідомили в компанії. "Мета полягає в тому, щоб вивчити вплив агрівольтаїчної системи на зростання кормових рослин та зміни поведінки тварин при випасі серед панелей".

За словами виробника, стелажна система Sunzaun встановлюється на висоті 120 см від землі та здатна витримати максимальну швидкість вітру 167 км/год. Її можна встановлювати як на рівних ділянках, і на ділянках під кутом до 15 градусів.

Стелажна система призначена для розміщення двосторонніх сонячних панелей у портретній орієнтації модулів. У конструкції використовуються отвори в рамах модулів для простого кріплення до двох паль, що унеможливлює важку стелажну систему.

Вертикальна орієнтація панелей забезпечить криву вироблення енергії, що надходить до електромережі, що дозволить уникнути піку виробництва в середині дня, характерного для традиційних масивів промислового масштабу. Стелажна система Sunzaun має інші переваги, наприклад, вона забезпечує тінь для сільськогосподарських культур, що дозволяє економити воду для поливу.