Укргідроенерго лого

Керівництво та представники наглядової ради української гідроенергетичної компанії Укргідроенерго взяли участь у переговорах із представниками кількох багатосторонніх фінансових інститутів та обговорили питання відновлення пошкодженого обладнання на гідроелектростанціях.

Укргідроенерго втратило понад 2 ГВт генеруючих потужностей через обстріл, повідомила компанія під час Українського форуму з енергетичного переходу у квітні.

Під час обговорення було порушено питання, пов'язані з підтримкою з боку Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) для фінансування процесу відновлення пошкодженого обладнання.

В Укргідроенерго повідомили, що узгоджено надзвичайний компонент фінансування у зв'язку з відповіддю на військову агресію. Йдеться про перерозподіл частини коштів на відновлення гідростанцій, які постраждали внаслідок ракетного обстрілу.

У ході зустрічі фахівці зосередилися на темі завершення двох проектів – оновлення Дністровської ГЕС та будівництва Канівської ГЕС.

Також було проведено переговори з фахівцями ЄБРР та ЄІБ, на яких обговорювалося питання додаткового захисту об'єктів критичної інфраструктури та гостра необхідність фінансування обладнання для відновлення об'єктів гідрогенерації.

Крім того, особливу увагу приділили питанню відновлення після деокупації Каховської ГЕС потужністю 351 МВт, яку російські війська захопили у лютому 2022 року.

Генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота виступить на відкритті HYDROVISION International 2023, на якому розповість про ситуацію в Україні докладніше.