гідроелектростанція

Згідно з дослідженням Національної лабораторії з відновлюваної енергії (NREL), незважаючи на поширені думки про те, що "гідроенергетика вичерпала потенціал інвестиційних можливостей", це екологічно чисте джерело енергії все ще має величезний потенціал зростання, особливо для малих та середніх проектів.

Про це йдеться у результатах дослідження американської лабораторії, опублікованих у звіті "Інвестиції в гідроенергетику та оцінка екосистеми державного та приватного секторів".

У релізі лабораторії йдеться, що, "за іронією долі", репутація гідроенергетики як надійного джерела енергії та зберігання може бути однією з причин, через яку люди вважають, що вона більше не є достатнім джерелом інвестиційних можливостей. Проте. це не так, а скоріше навпаки".

За даними NREL, гідроенергетика забезпечує 96% потужностей зберігання енергії в США, при цьому менше 3% з більш ніж 90 000 гребель в США виробляють енергію в даний час.
Це говорить про те, що тисячі гребель, які не виробляють енергію, "потенційно відкриті для інвестицій".

Крім того, греблі, які виробляють електроенергію, часто можна модернізувати для збільшення потужності. Крім того, мільйони миль водних шляхів, включаючи річки та канали, можуть бути використані для гідроенергетики.

Гідроенергетика, на думку NREL, все ще має величезний потенціал зростання, включаючи гідроакумулюючі гідроелектростанції (PSH), особливо для малих та середніх проектів або тих, які виробляють до 30 МВт електроенергії.

Згідно з звітом NREL, профінансованим Управлінням водних енергетичних технологій (WPTO) Міністерства енергетики США, проекти середнього розміру надають значні можливості для розвитку гідроенергетики з низьким рівнем впливу.

Поточний портфель проектів середнього розміру, додають вони, включає проекти загальною потужністю більше 1 ГВт, з метою збільшення потужності, модернізації гребель без використання енергії, виробництва гідроелектроенергіі в каналах, PSH, розвиток нових річкових ділянок і гібридні проекти, що поєднують кілька відновлюваних технологій.

Відповідно до звіту, нові технологічні інновації та різноманітність ділянок, на яких можна розвивати гідроенергетику, надають потенційні можливості для майбутніх інвестицій, у тому числі:

Модульна гідроелектростанція.

В останнє десятиліття, йдеться у звіті, розробники почали проектувати та впроваджувати невеликі модульні системи трубопроводів, які можуть бути виготовлені на заводі, а потім зібрані на місці.

Такий підхід дозволяє знизити вартість будівництва, скоротити терміни реалізації проекту та збільшити гнучкість при розширенні розмірів гідроенергетичної системи у майбутньому.

У звіті наводиться приклад компанії, що займається розробкою модульних гідроелектростанцій - Emrgy, яка залучила кілька мільйонів доларів приватних інвестицій.

Неенергетичні ресурси гребель.

Оскільки близько 97 % гребель в США не мають інфраструктури для вироблення електроенергії, греблі без електроживлення є привабливою можливістю для розвитку з потенційною потужністю 2 ГВт і більше в діапазоні середніх розмірів.

Гібридна конфігурація електростанції.

Використання гідроенергетики в гібридній конфігурації з іншими відновлюваними джерелами енергії та акумуляторними батареями може забезпечити нові потоки доходів за рахунок надання електроенергії в період пікового попиту або допоміжних послуг, таких як здатність швидко перебудовуватись для забезпечення надійності мережі.

Інноваційні системи PSH із замкнутим циклом.

Системи PSH із замкнутим циклом складаються з двох резервуарів, які не пов'язані з природним водним об'єктом, наприклад річкою. Ці проекти, які можуть забезпечити гнучкість розміщення, складають більшість проектів PSH, що знаходяться на стадії розробки. Подібні проекти стануть першими об'єктами із замкнутим циклом у США.