Відновлювані джерела енергії

Нові статистичні дані Інституту сонячних енергетичних систем Фраунгофера (Fraunhofer ISE) показують, що у 2023 році фотоелектричні системи в Німеччині виробили близько 59,9 ТВт-год сонячної енергії, у тому числі 6,4 ТВт-год для домашнього споживання.

Згідно з останніми даними Fraunhofer ISE, у 2023 році на відновлювані джерела енергії припала рекордна частка — 59,7% у загальному виробництві валового вироблення електроенергії в Німеччині.

Дослідницький інститут зафіксував нові рекорди генерації вітро- та сонячної енергетики. Берегова та морська вітроенергетика стали найважливішим джерелом громадського виробництва електроенергії - 139,8 ТВт-год, або 32% від загального обсягу. Вироблення вітряних електростанцій становило на 14,1 % вище, ніж у 2022 році.

Минулого року Німеччина досягла рекордного показника за кількістю новостворених фотоелектричних потужностей — близько 14 ГВт, тобто. вперше темпи зростання досягли двозначної цифри, перевищивши цільовий показник федерального уряду 9 ГВт. 59,9 ТВт-год, вироблених фотоелектричними системами, забезпечили подачу 53,3 ТВт-год у громадську мережу, а 6,4 ТВт-год використовувалися для власного споживання.

Лише у червні фотоелектричні системи у Німеччині виробили близько 9 ТВт-год електроенергії – це новий місячний рекорд.

Вироблення гідроенергії також збільшилося, але обсяги виробництва практично не змінився. Її частка у виробництві електроенергії становила 20,5 ТВт-год, що на 3 ТВт-год більше, ніж у 2022 році. Біомаса залишилася на колишньому рівні - 42,3 ТВт-год.

Загалом відновлювані джерела енергії виробили близько 260 ТВт-год, що на 7% більше, ніж у 2022 році.

Встановлена потужність акумуляторів майже подвоїлася - з 4,4 ГВт у 2022 році до 7,6 ГВт минулого року. Потужність накопичувачів зросла з 6,5 ГВт-год до 11,2 ГВт-год. Потужність німецьких гідроакумулюючих станцій досягла 6 ГВт.